Рен постигна важна победа при гостуването си на Сен Етиен. В мач от 13-тия кръг на Лига 1 бившият отбор на Георги Иванов – Гонзо постигна класически успех с 3:0 и по този начин се изкачи на 4-то място във временното класиране с 22 точки. ен Етиен пък остава в зоната на изпадащите. „Зелените” са на 18-мо място с 10 точки.

Микаел Пажис откри резултата в 13-тата минута, като полувремето завърши при 1:0 за Рен. Изходът на мача бе решен набързо в началото на втората част. Род Фанини удвои резултата в 51-вата, а 2 минути по-късно отново Микаел Пажис оформи крайното 3:0.

В друг мач в Лига 1 Нанси победи Валенсиен с 1:0 след гол от дузпа на Бенджамин Гаванон в 14-тата минута.

Пари Сен Жермен също постигна минимална победа над Лил след гол на Людовик Жули в 40-тата минута.