Кантона: Не познавам отбора на Франция
Кантона: Не познавам отбора на Франция

Бившето лошо момче на френския футбол Ерик Кантона винаги предизвиква полемики със своите изказвания.

При предишната си медийна изява през април Кантона определи Хавиер Пасторе като „най-добрия играч в света“, което естествено бе оспорвано и дискутирано.

Сега той е говорил за Le Parisien - Aujourd'hui en France и отговаря на въпроса как намира сегашния национален отбор на Франция:

„Гледам твъде малко мачове и сред тях не са тези на националния отбор на Франция. Следя често Барселона и Манчестър Юнайтед. Гледам отбори, които играят някакъв футбол. Аз мисля, че ако Франция играеше някакъв футбол, това щеше да се знае. По тази причина не познавам националния“, казва Кантона с усмивка.

49-годишният бивш футболист подкрепя Мишел Платини за поста президент на ФИФА.

Запитан дали съжалява, че не взе участие в Мондиала през 1998 година, когато Франция спечели световната титла, той отвръща: „С мен на терена щяхме да бием бразилците на финала не с 3:0, а с 6:0“.