Отборът на Лион успя да стигне до инфарктна победа с 3:2 в голямото дерби на 35-тия кръг в Лига 1 срещу състава на Монако.

През първото полувреме двата тима бяха равностойни, но монегаските взеха аванс чрез попадение на Кевин Воланд в 25-та минута. Развръзката обаче предстоеше през втората част.

Мемфис Депай изравни в 57-та минута, преди Максанс Кукере си изкара втори жълт. съответно червен картон и остави отбора си 10 души в 70-та минута. Седем по-късно обаче Марсело изведе "хлапетата" отново напред.

В 85-та минута обаче Антони Лопес направи голяма глупост, след като извърши нарушение срещу Пиетро Пелегри, заради което беше отсъдена дузпа. Зад топката застана Уисан Бен Йедер, който не сбърка за 2:2.

Точно, когато домакините мислеха, че може да си тръгнат с трите точките, резервата Райън Шерки успя да простреля Бенжамен Леком за 3:2 в 89-та минута, за да де успеха на момчетата на Руди Гарсия.

По този начин Лион събра 70 точки и три кръга преди края е само на пункт зад Монако в битката за третото място, даващо право на участие в ШЛ.