Отборите на Олимпик Марсилия и Анже завършиха 0:0 в двубой от 21-ви кръг на френската Лига 1. Мачът не впечатли с нищо особено и нулевото равенство бе логичният изход от сблъсъка.

Домакините имаха своите шансове да открият резултата, но Максим Лопес, Неманя Радонич и Джордан Амави не успяха с опитите си.

Последваха силни минути за Анже, но и те не съумяха да материализират опитите си.

В края на първата част дойде най-чистата възможност за Марсилия, но Радонич не намери очертанията на вратата и топката премина встрани от левия стълб.

През второто полувреме възможностите още бяха по-малко, но по-чисти. Най-интересната ситуация в цялата среща дойде в 76-ата минута, когато гостите все пак изпратиха топката в мрежата на Стив Манданда, но попадението бе отменено заради засада.

В добавеното време на срещата отново гостите бяха отборът, който е по-близо до почетно попадение. Антонин Бобишон получи подаване на границата на наказателното поле и стреля, но топката премина на косъм над напречната греда и нулевото равенство остана непроменено.

Така Марсилия все пак затвърди втората си позиция с 42 точки, а Анже се изкачи до 7-ата позиция, събирайки 30 точки.