Лил загуби с 0:2 домакинската си среща с Льо Ман и поднесе най-изненадващия резултат от кръга във френската Лига 1. И двете попадения за гостите паднаха след почивката. В 68-та минута Исмаел Бангура откри резултата, а въпреки добрата игра на Лил след получаването на гола, Льо Ман стигна и до втори гол в продължението на мача. Бразилският нападател Графите се отчете с попадение след хубава индивидуална акция.

След поражението Лил отстъпи третото си място на Бордо, който обаче изненадващо не успя да се наложи като гост над последния в класирането Седан и завърши 1:1. Независимо, че взе само една точка, тя бе достатъчна за Бордо да събере 44 – с една повече от Лил.