Два отбора от преследвачите на шампиона Олимпик Лион се провалиха в мачовете си от 12-я кръг на Серия А.

Тулуза загуби доста изненадващо като домакин с 0:1 от Каен. Единственото попадение в среща отбеляза Ниве в 79-та минута.

Бордо не успя да се противопостави на Нанси и загуби гостуването си с 0:1, като Хаджи се разписа в 69-та минута.

Лил се наложи с 2:0 над Нант, като победата за „песовете” осигуриха Рами в 40-та минута и Фоверже в 47-та минута.

Лориен и Гренобъл си поделиха по една точка, след като завършиха 1:1. Куртоа се разписа за гостите в 54-та минута, а Абриел в 59-та минута от дузпа оформи крайният резултат в срещата. Куртоа бе изгонен с директен червен картон в 71-та минута.

Оксер и Валенсиен не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0, Ница победи ПСЖ с минималното 1:0, а автор на победното попадение бе Мулунги в 41-та минута.