Отборът на Гренобъл успя да се класира за полуфиналите на Купата на Франция, след успех с 2:0 над тима на Монако. В групата на домакините за пореден път не попадна българският халф и бивш футболист на ЦСКА Христо Янев.

Класирането на Гренобъл за тази фаза на надпреварата е изключителен успех за тима. До момента отборът на Янев не се бе класирал за полуфиналите на надпреварата, отпадайки три пъти на четвъртфиналите, съответно от Нанси, Троа и Седан.

Даниел Морейра откри резултата срещу Монако в 13-ата минута, когато получи прецизен пас от центъра на терена и успя да преодолее стража на гостите.

В началото на второто полувреме алжирският ветеран Насим Акрур покачи на 2:0, с което оформи и крайния резултат в срещата.

За полуфиналите на надпреварата вече се класираха отборите на Тулуза и Гингам. Четвъртият тим, който ще намери място сред най-добрите ще стане ясен по-късно тази вечер, когато един срещу друг се изправят Рен и Родес.