Отборът на Кевили, който се състезава в четвъртото ниво на френския футбол постигна отличен резултат срещу елитния Бастия в мач от турнира за Купата на Франция.

Тимът успя да победи след изпълнения на дузпи и отстрани именития си съперник. В редовното време и продълженията мачът завърши 1:1. Джибрил Сисе откри резултата в 106-ата минута, а Адама Сар възстанови равенството в 114-ата минута.

При наказателните удари домакините показаха по-точен мерник и стигна до 1/8-финалите.

Мец победи като гост Авраншез с класическото 3:0. Оксер също постигна успех далеч от дома и продължава.

Юзер победи с 2:0 Валансиен, а Дижон отстъпи с 0:1 на Конкарно.

В най-интересната среща от този етап на турнира в днешната програма Нант отстрани Лион след успех с 3:2. Лаказет изведе гостите напред още в 5-ата минута, но домакините обърнаха развоя на двубоя до почивката с два гола на Беса. Фекир възстанови равенството в 59-ата минута.

Точка на спора сложи Беса с третия си гол, оформайки хеттрика си в 89-ата минута на срещата.