Златан Ибрахимович се отличи с нов хеттрик за победата на Пари Сен Жермен с 4:2 при гостуването на Тулуза от 26-я кръг на Лига 1.

Гостите поведоха в резултата в 33-та минута с гол на Ибрахимович от дузпа.

Тулуза успя да изравни резултата в 44-та минута след попадение на Бен Йедер.

Есекиел Лавеци изведе отбора на Пари Сен Жермен отново напред в резултата в 56-та минута.

Ибрахимович реализира своя втори гол в срещата в 70-та минута и по този начин направи резултата 3:1 в полза на парижани.

Бен Йедер отбеляза втория си гол в срещата в 73-та минута и намали пасива на Тулуза – 2:3.

Гостите получиха правото да изпълнят втора дузпа в 89-та минута. Ибрахимович изпълни в стил Паненка, но ударът му бе отразен от вратаря на Тулуза Закари Буше, след което при добавката шведът не пропусна да оформи своя хеттрик за крайното 2:4.

След този успех ПСЖ продължава да е на първо място с 61 точки и е с преднина от 5 пред втория Монако.