Отборът на Монако запази шансовете си за квалификациите на Шампионската лига, след като записа победа с 2:0 над Метц като домакин.

Българският нападател Димитър Бербатов не се появи в игра. Футболистът остана на резервната скамейка по време на важния двубой.

Първото попадение в срещата падна в края на първата част. В 45-ата минута Моутиньо изпълни тъч, Бернардо Силва пое топката на скорост и с точен удар успя да вкара за 1:0.

В края на срещата, в 88-ата минута, Монако стигна до втори гол. Валер Жермен реализира последния гол в двубоя за 2:0.

Монако заема временното трето място с 68 точки, а Олимпик Марсилия и Сент Етиен ги следват с по 66.

Ясни са трите изпадащи отбори във Франция - Евиан, Метц и Ланс.

В същото време Лион си осигури второто място със 72 точки в класирането, след като завърши 1:1 като домакин на Бордо. Тимът на ПСЖ вече е шампион на Франция, след като победи в 37-ия кръг Монпелие с 2:1.