Отборът на Монако допусна изненадваща загуба като домакин на Валансиен в първи мач от 19-ия кръг на Лига 1. „Богаташите“ на Клаудио Раниери паднаха с 1:2 и пропуснаха възможността да излязат на чело във временното класиране поне за ден.

Борещият се за оцеляване тим на Валансиен спечели ценния успех след автогол на Ерик Абидал и попадение на Давид Дукуртоа през втората част.

Футболистите на домакините изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично изненадаха неприятно своите фенове. Единственият гол за Монако реализира Джеймс Родригес пет минути преди края, а секунди преди това Радамел Фалкао пропусна от бялата точка.

Въпреки напъните на домакините да стигнат поне до точката, бойкият тим на Валансиен удържа крехката си преднина до края.

В неделя, лидерът във временното подреждане – Пари Сен Жермен приема на своя стадион третият в класирането Лил.