Франция измъкна точка при гостуването си на Сърбия и двамата отбора завършиха 1:1 в световна квалификация от група 7.

Гостите останаха с човек по-малко още в 9-та минута, когато Лорис бе изгонен с директен червен картон.

Милияш се разписа от бялата точка в 13-та минута и даде гол аванс за Сърбия.

Все пак Тиери Анри успя да изравни резултата в 31-та минута и да донесе точката за „петлите”.

Домакините също завършиха мача с човек по-малко, след като Данко Лазович бе изгонен.

Румъния загуби и малкото си останали шансове за второто място в квалификационна Група 7 за Мондиал 2010, след като днес възпитаниците на треньора Разван Луческу изпуснаха да победят гостите от Австрия, завършвайки при резултат 1:1.

Северните ни съседи водеха в резултата до самия край на мача, след като Букур даде аванс на домакините в 54' минута, но Шимер смълча румънските фенове с изравнително попадение десетина минути преди края.

Фарьорските о-ви победи с 2:1 Литва.

Сърбия продължава да води в класирането с 19 точки, докато Франция остава на второ място с 15.Румъния остава с актив от едва 9 точки, докато Австрия заема четвърта позиция с 11.