Олимпик Марсилия продължава успешно да следва целта си – спечелване на първи трофей от 17 години насам през този сезон – като се класира за финал в турнира за Купата на лигата. Френският гранд се наложи с 2:1 след продължения като гост на Тулуза и ще чака своя съперник на финала измежду Лориен и Бордо.

След загубата срещу Монпелие през уикенда, Олимпик бе на пълни обороти в Тулуза. Марсилци обаче отново стартираха по-слабо двубоя, и пропуснаха доста положения през първото полувреме. След час игра пропуските им бяха наказани от Жиняк, който откри с глава.

Брандао се превърна в супергероя за Олимпик, след като с превързана глава отбеляза двете попадения, извели тима му до финала. Бразилецът изравни в 86-та минута, а в 105-тата донесе и триумфа за Марсилия.

Финалът ще се състои на 27 март на „Стад де Франс”. Олимпик Марсилия е на 12 точки зад лидера в Лига 1 Бордо, на седма позиция, и вече отписа всички надежди за титла.