Феновете на Ланс прекъснаха за няколко минути мача с Каен, нахлувайки на терена малко преди края, недоволни от очертаващата се тежка загуба с 1:4. Намесата на силите на сигурността въдвориха ред на терена, откъдето бяха прибрани в съблекалните футболистите на двата отбора.

Впоследствие двата отбора се завърнаха на терена и доиграха двубоя, който завърши при същия резултат 4:1 в полза на домакина Каен.

Фере /7/,Сала /34/, Базил /36/ и отново Сала /75/ бяха точни за Каен, а почетния гол за Ланс реализира Ел-Жадеауи /45/.

В друг мач от 26-ия кръг на френското първенство Рен и Бордо завършиха 1:1, като Н`Теп вкара за домакините в 11-ата, а Хазри изравни от дузпа в 77-ата.

Бастия надви Лил с 2:1, след като гостите откриха чрез Мендес в 17-ата минута, а Сио в 22-ата и Аите в 40-ата направиха пълен обрат.

Двубоят от тазвечершната програма между Евиан и Лориен пък бе отложен.

В класирането води ПСЖ с 52 т., пред Лион 51 и Марсилия с 49 и Монако с 43, които имат мач по-малко, и други.