Отборът на Ница изпусна чудесна възможност да изпревари Лил с три точки в битката за Лига Европа. Тимът претърпя тежко поражение с 0:4 като гост от Евиан, който продължава упорито да се бори да остане в Лига 1.

В същото време отборът на Брест изпадна от елитната дивизия във Франция след победата на Евиан.

След поражението, два кръга преди края на първенството във Франция, Ница е на 5-о място с 60 точки, колкото има и Лил, който обаче е 4-ти. В същото време победата позволи на Евиан да застане над опасната зона на изпадащите и е на 17-о място с 37 пункта.

Домакините от Евиан се наложиха по категоричен начин над своя съперник в мача от 36-я кръг на шампионата. В 24-та минута началото на головата разлика постави Кевин Бериго, който се разписа след асистенция на Сабер Хелифа. Останалите три попадения паднаха след почивката чрез Мохамед Рабиу и Сабер Хелифа, който реализира две попадения в мача.

С успеха Евиан продължава забележителното си представяне през седмицата, след като тимът се класира по-рано за финала за Купата на Франция.