Единственият български футболист, подвизаващ се в професионалния футбол във Франция - Мартин Кавдански - записа пълни 90 минути за своя Клермон. Това се случи при победата с 2:0 като гост над Кевий Руан в мач от 5-ия кръг на втората дивизия в страната.

Той се отличи със страхотни изяви в отбрана и това помогна на тима му да стигне по комфортен начин до успеха. А битката беше решена с попаденията още преди почивката и втората част не беше толкова интересна.

Людовик Ажорк откри за Клермон в 19-та минута, а две минути преди почивката Матиа Перейра оформи крайното 2:0. Така тимът се поздрави с важни три точки и вече е на осмата позиция с 8 точки, на четири зад лидера Льо Авр.

Иначе за Кавдански това беше пети пореден двубой с пълни 90 минути на терена за Клермон. Той се превръща в основен играч за тима си и за добрите му изяви е показателно, че за пет двубоя Клермон е пуснал само два гола.