Олимпик Лион си осигури първата позиция във френската Лига 1 след победа с 3:1 като гост на Ница. Дори Бордо да надделее над Марсилия в късния мач, няма да успее да размине шампионите.

Два гола за Лион реализира Жан Макун. Камерунецът бе точен в 17-та и 80-та минута. Едно попадение добави и Карим Бензема в 26-та, като младокът пропусна и дузпа за Лион.

Ница се отбраняваше много смело, а стражът Давид Оспина спаси невероятни положения, но въпреки всичко среднякът не успя да се справи с натиска на гостите. Освен всичко друго, Ница игра доста време с 10 души, и повече от пет минути – с девет. Червени картони получиха Жулиен Сабле в 57-та и Адеилсон в 84-та минути.

В друг мач от днес Гренобъл и Валенсиен не си отбелязаха голове и завършиха 0:0. Това бе пореден двубой за домакините, в който българинът Христо Янев не попадна в групата. Застрашеният от изпадане Валенсиен със сигурност ще е по-доволен от спечелената точка, докато Гренобъл остава да се лута в средата на таблицата.