Ница спечели с 2:0 гостуването на аутсайдера Тулуза в мач от 25-ия кръг на Лига 1. Головете отбелязаха Леес Мелу (12) и Кристоф Ерел в добавеното време на мача.

Победата на Ница не дойде никак леко, въпреки че домакините завършиха двубоя с 9 души. Защитникът Рубен Габриелсен бе изгонен още в 27-ата минута за събаряне на откъсващ се играч на гостите пред наказателното поле.

Преждевременно в съблекалнята се прибра и Стивън Морейра, който в 77-ата минута спря контрататака на Ница с шпагат през кръста на Адам Унас.

Гостите поведоха в 12-ата минута, когато домакините сбъркаха при изнасянето на топката и бяха наказани от Леес Мелу.

Въпреки численото неравенство домакините не се отказаха да преследват точката и спечелиха дузпа в 90-ата минута. Резервата Макс Градел бе спънат в наказателното поле от Маолида, който също влезе от пейката. Ударът на Аарон Лея от бялата точка обаче бе спасен от вратаря Валтер Бенитес.

След този пропуск играчите на Тулуза рухнаха и получиха втори гол дълбоко в добавеното време. Отбеляза го включилият се в атака защитник Кристоф Етел, след като бе изведен на стрелкова позиция.