Дижон надделя над Рен с 3:2 в домакинството си от 33-ия кръг на Лига 1. Двата тима направиха страхотен голов трилър на стадион “Гастон Жерар”, но домакините взеха ценни три точки, които са от огромно значение в битката им за оцеляване в елита.

Дижон поведе с гол на Наиф Огер в 20-ата минута, но Рен изравни в 52-ата минута чрез Адриен Хюну. Само три минути по-късно домакините отново взеха аванс - чрез Бенжамен Жано, но гостите за втори път изравниха в 62-ата минута чрез Мбайе Нианг. В 83-ата минута Дижон вкара и трети гол, дело на Уесли Саид, който вече се оказа и победен за крайното 3:2.

Дижон вече е 28 точки, но остава в зоната на изпадащите (4 точки от спасителното 17-о място). Рен е 11-ата позиция с 43 точки.