Отборът на Монако допусна поредно разочароващо поражение, този път губейки с 1:3 при визитата си на Ним в двубой от 22-рия кръг на Лига 1. В рамките на над 60 минути гостите играха с 9 души, след като Тимойе Бакайоко и Желсон Мартинс бяха изгонени в 34-та минута на срещата.

До червените картони двубоят вървеше равностойно. Уисам Бен Йедер откри резултата за "монегаските" в 13-та минута, преди Флориан Мигел да изравни в 27-та.

През второто полувреме, с 9 души на терена, Монако изпаднаха в глуха защита и неибежното се случи. Първо Ромейн Филипотьо направи обрата за Ним пълен в 62-та минута, преди Пабло Мартинес в 79-та да оформи и крайното 3:1.

Така Монако остана на 13-та позиция след изиграването на 22 мача с 29 пункта. Ним, от своя страна, все още се намира в опасната зона, на цели 5 точки зад 17-тия Метц.