Останалият с 10 души Лион успя да устиска победата при гостуването си на Тулуза в мач от 11-ия кръг на Лига 1 във Франция.

„Хлапетата“ останаха в намален състав в 56-ата минута, когато Рафаел бе изгонен след втория му жълт картон.

Дотогова вече бяха паднали головете в мача. Откриха гостите с попадение от дузпа в 15-ата чрез Лаказет, въпреки че ударът от бялата точка на нападателя не бе от най-качествените.

Тулуза изравни чрез Жулиен в 26-ата минута. След фаул, изпълнен от Трехо и центрирана топка, Жулиен я забучи с глава в мрежата на Лион за 1:1.

Победата за лионци донесе отново Лаказет с гола си в 52-ата минута. А до края на мача гостите бяха предимно в защита, за да пазят преднината си от 2:1 с човек по-малко и успяха.

Така Тулуза остана на 4-о място в таблицата с 18 точки, а Лион се изкачи нагоре и осми с 16 пункта.