Отборът на Лил допусна второ поражение от началото на сезона във френското първенство. Тимът претърпя поражение на свой терен с 0:2 от Ница в мач от 5-я кръг на Лига 1.

Домакините успяха да отправят повече удари в по посока вратата на противника, но въпреки това нито една от възможностите не се оказа в целта. За сметка на това, предимството за гостите се оказа наличието на Дарио Цвитанич.

Футболистите от Ница успяха още през първото полувреме да натрупат преднина от две попадения. В 19-та минута 29-годишният аржентинец овладя топката в наказателното поле и стреля за 1:0. Малко преди почивката Дарио Цвитанич се оказа точен за втори път за крайното 2:0.

По-рано през деня Монако надигра Лориен с 1:0 и успя отново да излезе начело във Франция. Радамел Фалкао успя да реализира от дузпа още в 6-та минута, с което донесе трите точки на новака в Лига 1. Монако е лидер с 13 точки, с една повече пред Сен Етиен.

Ница е на 6-о място с 8 пункта, а Лил заема 11-а позиция със 7 точки, колкото имат още четири тима.