Всички челници до петото място във Франция затвориха есенния полусезон с победи. В 19-ия кръг, последен и за 2017 година, всички мачове се играха по едно и също време, а тимовете, заели челните пет позиции в есенното класиране, спечелиха мачовете си. От челните осем само един отбор /Ница/ завърши мача си наравно, а другите биха.

Лидерът ПСЖ спечели леко като домакин с 3:1 срещу гостуващия Каен, като особено красив бе първият гол за парижани – изработен от Мбапе и вкаран триково с пета от Кавани. След почивката се разписа и самият Мбапе, както и Бершиш - те направиха 3:0, а в самия край от дузпа Сантини вкара почетно за 3:1.

ПСЖ финишира годината с 50 точки на върха.

ПСЖ - Каен 3:1

източник: БГНЕС

Монако надви Рен с 2:1 като домакин и само с 1 гол повече 46:19 срещу 46:20 е втори в таблицата пред Лион, като и двата тима имат по 41 точки.

Лион пък победи Тулуза като гост с 2:1, като водеше с 2:0 до 95-ата минута, но тогава гол за Тулуза направи резултата „само“ 2:1 за Лион, като този гол прати гостите на третата позиция.