Сериозно разместване настъпи на върха във френския шампионат след изиграването на съботните срещи от 14-ия кръг на Лига 1.

Монпелие оглави класирането след победа 1:0 като гост на Ница, като единственото попадение на Стад Мунисипал ду Рей вкара Оливие Жиру седем минути преди края на двубоя.

Досегашният лидер Брест пък се свлече на пето място в подреждането, след като загуби с 2:1 при визитата си на Рен, който се изкачи на трета позиция.

На трето място пък се изскочи тимът на Пари Сен Жермен, победил у дома Каен с 2:1. Олимпик Марсилия пък излезе на четвърто място след успех с 1:0 като гост на Тулуза.

В неделя пък на първо място може да излезе съперникът на Левски в Група C на Лига Европа Лил, който посреща Монако.

В момента класирането в челото на Лига едно изглежда по следния начин – 1. Мопелие 24, 2. ПСЖ 23, 3. Рен 23, 4. Марсилия 22, 5. Брест 22, 6. Лил 21.