Бордо запази интригата за титлата във френската Лига 1, след като в последен мач от 33-тия кръг на първенството по изключително драматичен начин победи Рен с 3:2 като гост.

„Жирондинците” стигнаха до успеха в последната минута на мача, като повече от един час играха с човек по-малко.

Ромен Дансе откри резултата за Рен с гол от съблекалнята още в 1-та минута. положението за Бордо стана още по-тежко в 27-та минута, когато Марк Планус бе изгонен с директен червен картон.

Въпреки това обаче гостите успяха да стигнат до равенството в 62-та минута чрез Гуфран и дори да поведат чрез Йоан Гюркуф в 70-та.

Рен се хвърли в атаки, които доведоха до изравнителен гол в 89-та минута. Още в ответната атака обаче гостите стигнаха до победата след втория гол в мача на Йоан Гюркуф.

Така Бордо отново се доближи на две точки от лидера в Лига 1 Олимпик Марсилия. Шампионът Лион пък остава трети, на 6 точки зад лидера и на 4 зад Бордо.