Шампионът на Франция Бордо се наложи с 2:1 над Олимпик Марсилия в последната си контрола преди мача за Суперкупата срещу Гингам. Жирондинци ще пътуват чак до Канада, за да играят за трофея на Олимпийския стадион в Монреал. Бордо обаче спечели важен успех за самочувствие над Марсилия, в мач, макар и само за проверка, между първия и втория от миналия сезон.

Двубоят се игра в югозападното градче Дакс, на стадион „Морис Буай”, пред пълни трибуни и 12 хиляди зрители. И двата състава се опитаха да омаловажат битката преди нейното начало, но той отново съпостави силите на върха във Франция.

Тайе Тайво откри резултата за Марсилия в 16-та минута, но двайсет по-късно Фернандо Кавенаги успя да изравни. Последната дума имаше звездата на Бордо Йоан Гуркюф, който донесе успеха на своите от дузпа в началото на второто полувреме.

Мачът за Суперкупата на Франция е в събота.