Шампионът Бордо победи Монако с 1:0 и увеличи преднината си на върха в класирането на френското първенство.

С този успех жирондинците вече имат 4 точки повече пред втория Монако. Защитникът Марк Планус отбеляза единствения гол в мача след малко повече от час игра.

Бразилецът Брандао спаси точката за Олимпик Марсилия срещу гостуващия Тулуза. Брандао отбеляза в 75-а минута и оформи крайното 1:1. Преди това Тулуза поведе с попадение на Муса Сисоко в 27-а минута. Тулуза игра с човек по-малко почти цял мач след червен картон на Йохан Пеле още в 7-а минута.

В другите мачове от тази вечер Гренобъл загуби с 0:2 от Лил, а Нанси се справи с 2:1 като гост на Булон.

Лион се наложи над Сент Етиен с минималното 1:0. Голът за Олимпик дойде в края и бе дело на Гомис.