Бордо започна с 1:1 срещу Монако в първия мач на новия си треньор Давид Гион. Жирондинците дори пропуснаха възможността да победят съперника си, който игра цял час с по-малко с човек по-малко след два бързи жърти картона на национала Орелиен Чуамени.

Въпреки точката, която е едва четвърта за Бордо в последните 5 мача, отборът остава на последно място в класирането след 25-ия кръг, което се случва за първи път от 1960 година насам.

Бордо все пак успя да поведе в 22-рата минута с воле на Реми Уден. Дори и с 10 човека Монако не се отказа и след страхотен пробив на Желсон Мартинш топката се удари странно в главите на двама защитници на домакините, преди да влезе във вратата за 1:1, като попадението бе записано като автогол на Марсело.