В последния мач от 27-я кръг на Лига 1 Бордо победи с класическото 3:0 ПСЖ и по този начин домакините се доближиха на три точки до лидера в класирането Лион.

Много силен мач за „жирондинци” направи нападателя Уендел, който се отличи с хеттрик и има основна заслуга за убедителната победа на Бордо.

Той отбеляза първия си гол в мача в 33-та минута, а това попадение се оказа единствено през първата част.

Второто полувреме започна силно за Уендел, който още в 49-та минута удвои преднината на Бордо със своето второ попадение. Само 120 секунди по-късно нападателят на „жирондинци” оформи своя хеттрик, а по този начин и крайния резултат в срещата.

В последните 20 минути парижани доиграха мача с човек по-малко, след като Пеги Люиндула получи контузия, а старши треньорът Пол Льо Гуен вече беше извършил всичките си три смени.