Тимът на Бордо удари с 3:0 Сошо в късния неделен мач от френската Лига 1. С победата си „жирондинците” набраха актив от 68 точки, колкото има и временният лидер Олимпик Марсилия. Разликата между двата отбора е инфарктна - само един гол в повече за водачите.

Головата сметки за Бордо откри Грегори Сертик, който вкара още в седмата минута на двубоя. Любопитен факт е, че този футболист е сред най-неопитните в тима на Лоран Блан, тъй като е едва на 19 години.

Бившият играч на Милан Йоан Гюркуф бе точен в 15-та минута на срещата. Това бе 11 гол за халфа от началото на сезона във Франция.

В добавеното от съдията време Мароан Чамак довърши Сошо, оформяйки и крайния резултат -3:0 в полза на Бордо.

Битката между Бордо и Олимпик Марсилия обещава да бъде люта до последната секунда на френското първенство. Двата отбора са на път да отнемат титлата от Лион, който я печелеше неизменно в последните години. В момента обаче Лион изостава на цели седем точки от първия и втория в класирането.