Бордо успя да запише убедителен успех с 3:1 над Сент Етиен. Победата, освен заради точките, бе от значение и за самочувствието на момчетата на Лоран Блан, които регистрираха две поредни загуби – една в първенството, и една за Купата.

Добрата тенденция за „жирондинци” все пак говори, че след две поредни поражения, те влизат в серия от девет победи без прекъсване. Успехът е жизненоважен за Бордо, тъй като разликата с Монпелие вече е само три точки. Сент Етиен пък имаше малко спокойствие след победата над Монако в предишния кръг, но борбата за оцеляване продължава.

Маруан Чамак откри резултата още в 13-та минута, с осмия си гол за сезона. В 27-та Вендел покачи на 2:0, преди Сако да намали в самия край на полувремето.

След почивката Сент Етиен натисна сериозно, и дори пропусна да изравни, когато в 71-та минута Бергесио не реализира отсъдената дузпа. Вендел в крайна сметка подпечата победата на Бордо в 78-та минута с второто си попадение в двубоя.

По-рано в неделя, в Лига 1, Оксер се наложи с 1:0 над Рен, а Лориен и Тулуза завършиха наравно 1:1.