Вторият във временното класиране Бордо се наложи трудно с 2:1 над третия Нанси в първи мач от 31-я кръг на френското първенство по футбол.

С тази победа "жирондинците" затвърдиха втората си позиция, като вече водят с шест точки пред Нанси, но и изостават с шест от Лион, който в неделя гостува на Валансиен.

Монсеф Зерка откри за гостите в 29-та минута на срещата, а при този развой на мача Бордо можеше да изпусне и третото място, след като титлата почти със сигурност отива за седми пореден път при Лион.

Домакините натиснаха, а играчите на Нанси не издържаха дълго на съпротивата. Повратна минута в мача се оказа 53-та, когато Жонатан Брисон получи червен картон, а Фернандо Кавеняги изравни резултата.

Кавеняги бе точен за Бордо и в 83-та минута от дузпа, с което нападателят донесе трите точки за домакините.

Като допълнителен удар по амбициите на Нанси дойде и вторият червен картон за отбора, този път на Фредерик Бианкалани.