1/16-финалиста в Лига Европа Бордо хвърли доста усилия, за да стигне до 1:1 като гост на Нанси в среща от 18-ия кръг на френския шампионат. Домакините, които заемат последното 20-о място, откриха чрез Джамел Бакар малко след половин час игра и въпреки, че играха с човек повече цяло второ полувреме допуснаха изравнителен гол в 76-ата минута.

„Жирондинците“ пък пропуснаха чудесен шанс да се доближат на 2 точки от 3-ия Пари Сен Жермен, който тази вечер излиза срещу Олимпик Лион в дербито на кръга.

В 32-ата минута десният бек Елдер напредна по крилото и центрира в наказателното поле, където Бакара бе заел добра позиция и с глава прати топката в мрежата въпреки плонжа на Седрик Карасо.

В добавеното време на първата част пък Андре Бийого Поко от гостите получи втори жълт картон и Бордо трябваше да търси изравняване в намален състава след паузата.

Това обаче не обезвери играчите на Франсис Жило и в 76-ата резервата Фахид Бен Халфала намери чудесно Анри Сайве и нападателят не сбърка.

Така Бордо се озова на 6-о място с 28 точки, докато Нанси не помръдна от дъното, въпреки че вече е с 11 точки.