Бордо записа 3-та поредна победа в първенството на Франция и оглави еднолично класирането.

"Жирондинците" надделяха при гостуването си на Ница с 3:1. Това стана независимо че в последните десетина минути играха с човек по-малко след изгонването на Диабате за втори жълт картон.

Босети откри резултата за домакините в 11-ата минута, но Диабате от дузпа изравни в 33-ата минута. След почивката попадения на Морис-Билей и Сертич донесоха успеха на Бордо.

Каен също записа победа далеч от дома срещу Реймс за 2:0. В останалите срещи от тазвечершната програма домакините доминираха.

Лил победи Лориен с 2:0, Бастия постигна минимално 1:0 над Тулуза, а Монпелие надигра Метц с 2:0. По рано през деня Марсилия спечели при гостуването си на Гингам с 1:0.