Бордо продължава със силното си представяне от началото на сезона. Жирондинци спечелиха с 3:1 гостуването си на Тулуза и по този начин се класираха за осминафиналите за Купата на Лигата на Франция.

Бордо поведе в резултата в 17-та минута след гол на Пале.

Седем минути по-късно гостите удвоиха своята преднина след попадение на Диего Контенто.

Пале си изкара два бързи жълти картона в рамките на две минути в 61-та и 63-та и напусна терена, като по този начин остави Бордо с човек по-малко.

Голмайсторът на Бордо Диабате обаче вкара третия гол за своя отбор в срещата в 68-та минута и по този начин направи обрата за Тулуза непосилен.

Домакините стигнаха само до почетно попадение дело на Акпа Акпро в 84-та минута.

Аячо изненадващо изхвърли Монпелие, след като постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си и продължава напред.

Реймс отпадна от Арл-Авиньон след загуба с 2:3.

Ланс също допусна изненадваща загуба с 0:2 от Кретей.

Бастия отстрани с 3:1 Оксер, докато Каен победи с 4:3 след продължение Клермон.

Евиан отстъпи с 1:2 при домакинството си на Лориен.

Нант постигна категорична победа с 4:0 срещу Лавал.