Отборът на Бордо утвърди лидерската си позиция на върха във френското първенство, след като победи с 3:1 като гост Гренобъл в мач от 21-я кръг. Със загубата си от Сошо, Лил се смъкна на третата позиция в подреждането и същевременно позволи на Бордо да се откъсне с цели 10 точки. Монпелие пък се изкачи на втора позиция след успех над Ланс.

В началото на мача Гренобъл се опита да използва домакинското си предимство и известно време се държеше като равен с равен. Дори в края на първото полувреме поведе в резултата чрез попадение на Батъл.

След почивката нещата се обърнаха в полза на гостите, а играчите на Гренобъл сами си направиха мача труден, след като още в 47-та минута останаха с човек по-малко, заради втори жълт картон на Жуан.

След това настъпи обратът. Бордо изравни още в 53-та минута чрез Йоан Гуфран, и поведе с гол на Маруан Чамак в 56-та. Последното попадение за гостите падна в самия край на двубоя, в 83-та минута Фернандо Кавенаги оформи крайния резултат 3:1.