Участникът в Шампионската лига Бордо излезе поне за 24 часа начело в класирането на френското първенство. Жирондинците наказаха с 4:0 Льо Авър като домакини.

С две попадения за отбора воден от Лоран Блан реализира Давид Белион. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед бе точен в края на първото и началото на второто полувреме, с което на практика ликвидира интригата в мача.

Резултатът придоби класическо измерение след точен изстрел на Фернандо Кавенаги. Аржентинецът записа името си сред голмайсторите в 71-та минута на двубоя от Лига 1.

Вендел имаше щастието да оформи крайния резултат в срещата десет минути преди последния съдийски сигнал.

Бордо се изравни по точки с шампиона Лион, който има една среща по-малко. В сряда вечерта лидерите в подреждането гостуват на Сошо в срещата си от 11-тия кръг. Бордо държи първото място благодарение на по-добрата си голова разлика.

След поражението си от жирондинците Льо Авър продължава да е в дъното на класирането. Клубът заема 18-о място, което дава безплатен билет за по-долната Лига 2.