Бордо се добра до уникална победа в последния мач от 19-тия кръг във френската Лига 1. „Жирондинците” губеха с 0:3 при гостуването си на Монако, но въпреки това в крайна сметка стигнаха до победа с 4:3.

Хуан Пабло Пино откри резултата за домакините в 13-тата минута, а Александре Лицата удвои преднината в края на първото полувреме.

4 минути след подновяването на играта отново Лицата вкара за 3:0 и на практика реши мача.

Маруан Шамах върна едно попадение в 52-рата минута, а Алу Диара в 67-мата вкара за 2:3, което даде шансове на „жирондинците” поне за равен.

Това се случи в 87-тата минута след втори гол в мача на Шамах. Гостите обаче не спряха до тук и продължиха с атаките си, което им донесе и победното попадение, дело на Фернандо Кавенаги в 89-тата минута.

Спечелените три точки изкачиха Бордо на второ място в класирането с 35 точки, на 3 зад лидера Лион. Монако пък остава на 14-та позиция с 23.