Лидерът във френската Лига 1 – Бордо продължи с победния си ход и в днешния ден, надделявайки безкомпромисно над Лориен с 4:1. Домакините се наложиха след попадения на Белион, който вкара два гола, Кавенаги и Горкюф. Почетният гол за гостите пък падна три минути преди края.

Бордо продължава да бъде едноличен лидер във временното подреждане. „Жиридинците” имат актив от 40 точки и са далеч пред втория в класирането Олимпик Марсилия.

В друг мач от днес Рен излъга с минималното 1:0 тима на Пари Сен Жермен. Успехът изкачи Рен на четвъртото място в класирането, а парижани се смъкнаха до деветото място.

Ето и другите резултати от днес: Гренобъл – Ница 1:1, Монпелие – Нанси 0:2, Рен – ПСЖ 1:0, Бордо – Лориен 4:1, Валансиен – Ланс 0:0, Билон – Сошо отл.