Отборът на Бордо се изкачи на върха в подреждането в Лига 1 във Франция след нов драматичен успех, този път на Льо Ман с 3:2.

Нападателят Антони Льо Тале откри за гостите след 24 минути игра, но до почивката жирординците успяха да обърнат развитието на двубоя изцяло в своя полза. Шамак изравни за 1:1, а Йоан Гуркюф вкара поредния си важен гол за своя тим в последната минута на първата част.

След подновяването на играта през втората част гостите вкараха нов гол, а негов автор отново стана бившият футболист на Ливърпул Льо Тале. Ценните три точки, които изкачиха Бордо на лидерската позиция, осигури Паланю с попадение 15 минути преди края. Така Бордо събра 74 точки – три повече от Олимпик Марсилия, който утре излиза срещу Лион – все още настоящ шампион на страната.

В друг мач от днес Гренобъл не успя да победи като домакин състава на Нанси. Двубоят приключи при 0:0, а българинът Христо Янев отново не бе в грубата на своя тим.

Каен нямаше проблеми срещу Сошо и записа победа с 2:0. В останалите три двубоя Лориен – Льо Авър, Монако – Валансиен и Сент Етиен – Тулуза се получиха равенства.