Шампионът Бордо победи Нанси с 3:0 като гост и се изкачи на върха на класирането.

"Жирондинци" събраха 28 точки и изпревариха с 2 точки досегашния водач Оксер, който вчера загуби с 0:1 от Пари Сен Жермен като гост.

Макар и без контузения си плеймейкър Йоан Гуркюф, гостите започнаха добре и поведоха в 25-ата минута, когато Фернандо се разписа с удар по тревата след пас на Йоан Гуфран.

Бордо удвои аванса си след малко повече от час игра. Бразилският нападател Вендел се разходи из защитата на съперника и технично прехвърли вратаря Дженаро Брачиляно за 2:0.

Гуфран оформи класическия успех за шампионите с точен удар четвърт час преди края с удар по диагонала.

В друг мач от кръга Льо Ман прекъсна серията си от четири поредни загуби след 1:1 срещу гостуващия Сент Етиен.

Бившият нападател на Ливърпул Антони Льо Талек донесе точката на домакините с глава в 73-ата минута, но отборът му остана в зоната на изпадащите. Илан откри за Сент Етиен в 18-ата минута след пас на Бакари Сако.

Олимпик Лион приема Рен по-късно днес и при успех ще се изравни с Бордо на върха на класирането.