Бордо победи Тулуза като домакин с 2:1 в среща от деветия кръг на френската Лига 1, с което успя да заеме втората позиция във временното класиране. Бордо се намира само на две точки от лидера Олимпик Лион, който обаче е и с мач по-малко.

Преди да допусне това поражение Тулуза бе на второто място със 17 точки в актива си, а сега направи стъпка надолу до третото.

Домакините поведоха с 2:0 още преди почивката с попадения на Гуркюф в 29-та минута и Белион в 41-та. В заключителните секунди „виолетовите” реализираха почетно попадение Капу.

В друг мач от кръга Гренобъл направи 2:2 като гост на Каен. За пореден път българският футболист Христо Янев не записа игрови минути. Нещо повече – старши треньорът на Гренобъл – Мехмед Баздаревич, за подене път остави полузащитника извън групата на тима.

Пари Сен Жермен постигна победа с 3:2 над Лориен, с гол на Арнауд в последните минути на мача.

Бордо - Тулуза - 2:1

Каен - Гренобъл - 2:2

Монако - Ница - 1:2

Нант - Сент Етиен - 1:0

ПСЖ - Лориен - 3:2

Сошо - Льо Авър - 1:1