Бордо не срещна много трудности в домакинството си на Аячо и постигна звучен успех с 4:0 в мача от 15-ия кръг на Лига 1. Така „жирондинците“ сложиха край на негативната си серия от 2 загуби и едно равенство в шампионата, докато за гостите поредицата без успех се удължи на 9 поредни мача.

Бордо бе решен да се реваншира пред феновете си заради загубата от Айнтрахт Франкфурт в Лига Европа през седмицата и започна отлично мача. Още в 8-ата минута опитният Жусие намери пък към мрежата на Гийермо Очоа, а мексиканският национал нямаше как да отрази.

След почивката  домакините решиха мача буквално за пет минути. В 50-ата Грегори Сертич се разписа с прекрасен удар след асистенция на Никола Морис-Беле, а в 55-ата крилото направи резултата класически.

Крайното 4:0 оформи отново Жусие с втория си гол в двубоя.

Така с 21 точки Бордо заема 8-ото място в Лига 1, като изостава с 15 от лидера Пари Сен Жермен и е на 6 зад четвъртата позиция, която дава право на участие в Лига Европа. Аячо остава предпоследен 19-и в класирането, тъй като има актив от само 8 точки.