В мач от 35-я кръг в Лига 1 Лил победи с 3:2 Тулуза и по този начин гостите не успяха да се откъснат от групата, която се бори за своето оцеляване във френския елит.

Гостите поведоха чрез Арибаже в 23-та минута, но попаденията на Мирала в 31-та и 42-та и Басто в 40-та минута от дузпа дадоха сериозно предимство за Лил. Мансаре в 61-та оформи крайния резултат.

Льо Ман победи също с 3:2 Ланс и по този начин „жълточервените” водени от Жан Пиер Папен останаха в опасна близост до зоната на изпадащите.

Матсуи отбеляза два гола в 19-та и 23-та минута, но гостите се върнаха в мача след попадение на Диндане в 33-та минута.

Баса в 48-та минута отново даде два гола преднина за Льо Ман, а Паке в 84-та минута оформи крайния резултат в срещата.