След мачовете от 32-я кръг на Лига 1 борбата в дъното на таблицата се заплетоха още повече, след като Страсбург загуби като домакин, а Тулуза и Ланс направиха ремита.

Страсбург загуби с 0:2 от Монако, като головете за победителите отбелязаха Нене в 65-та минута и Сантос в 83-та.

Ланс завърши 1:1 с последния Мец и по този начин домакините изпуснаха много добра възможност да се отдалечат от зоната на изпадащите.

Монтерубио даде гол аванс за домакините в 34-та минута, след като бе точен от дузпа, а Пянич в 90-та донесе точката за гостите

Тулуза и Лориен завършиха 0:0, а Сошо се наложи с минималното 1:0 като гост на Оксер и след тази победа отборът се отдалечи от опасната зона. Единственото попадение отбеляза Перкис в 44-та минута.