Бой между привърженици прекъсна за повече от 15 минути двубоя от френската Лига 1 между отборите на Гренобъл и Сент Етиен. Двете агитки се сбиха, след като пробиха загражденията на секторите. Мачът бе прекъснат веднага, а мелето бе овладяно от органите на реда след близо 20 минути.

След подновяването на играта мачът бе спечелен от Сент Етиен с 2:1. Перин откри за гостите с точен удар в 31-ата минута, а в 40-ата Ривиер покачи на 2:0. До края на първата част падна още един гол, който този път бе във вратата на гостите.

След спечелените три точки Сент Етиен се намира място над зоната на изпадащите, а Гренобъл твърдо окупира последната позиция в класирането.

В друг мач от кръга Лил нямаше проблеми срещу Пари Сен Жермен и постигна убедителна победа с 3:1 като домакин. Също у дома Монако взе трите точки срещу Сошо, побеждавайки с 2:0. Същият резултат записа и Лион като гост на Нанси.