Отборът на Пари Сен Жермен не срещна трудности при гостуването си на Каен в мач от 7-ия кръг на Лига 1. Футболистите на треньора Лоран Блан записаха успех с 2:0 и отново се доближиха на само три точки от лидера Марсилия.

Без звездата Златан Ибрахимович в състава си, гостите от Париж с лекота стигнаха до крайния успех, който можеше да бъде далеч по солиден. Отличен мач за ПСЖ изигра Лукас Моура, който отбеляза и първото попадение в мача в 18-ата минута. Вторият гол за тима на Лоран Блан реализира Маркиньос през второто полувреме.

Така Пари Сен Жермен остава единствения тим от Лига 1, който до този момент не познава вкуса на загубата. От началото на кампанията изминаха седем кръга, в които отборът има три победи и четири равенства. Тези резултати отреждат второто място на ПСЖ във временното класиране. Лидерът Марсилия също нямаше трудности срещу Реймс, разбивайки го като гост с 5:0.