Очаквани победи записаха Монако и Рен в мачовете си от 12-я кръг във френската Лига 1.

Монако взе трите точки от гостуването на Льо Авър след успех с 3:2.

Куфре откри за гостите в 19-та минута, а тази преднина удвои Лисата в 40-та минута.

Едно попадение върна Нестор за домакините в самото начало на втората част – в 48-та минута. Само три по-късно обаче Парк вкара третото попадение за Монако. Аласане в 60-та минута оформи крайния резултат – като реализира за 2:3.

Рен пък записа минимален успех над последния Сошо. Единственото попадение падна още в първата минута на двубоя, когато от дузпа Брианд реализира за 1:0.

След победата Монако заема 13-то място с актив от 16 точки. Рен пък е на 6-то с 19. Претърпелите поражения Соши и Льо Авър са съответно 19 и 20 с 8 и 6 точки.