Тулуза и Марсилия не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0 в предпоследната среща от 26-ия кръг на френската Лига 1.

Гостите от Олимпик създадоха най-чистото голово положение преди почивката в 36-ата минута, когато Беноа Шейру проби през центъра и подаде на Канга Акале, който обаче не намери пътя към вратата на виолетовите.

В 76-ата минута Самир Насри отляво центрира към Шейру, Джибрил Сисе обаче стреля с глава, но вратарят на Тулуза спаси.

В 80-ата минута Мамаду Нианг изведе Джибрил Сисе на добра позиция, но след намеса на бранител стражът на домакините Никола Душе улови.

Отборът на Тулуза, който не създаде чисто положение в двубоя, продължава да е под чертата на изпадащите от елита с 28 точки, на три след спасителното 17 място, където три отбора са с по 31-точки.

Олимпик Марсилия е на пета позиция с 39 точки, на пет зад третия Нанси в битката за Шампионската лига.