Mонако загуби изключително важни точки в борбата си за място в Шампионската лига през новия сезон. Монегаските стигнаха само до равенство 1:1 на своя „Луи II”, което сериозно застраши място им в топ 3 на Лига 1.

Монако пропусна отлична възможност да увеличи преднината си пред четвъртия Олимпик Марсилия, който остава на две точки. Монегаските обаче могат да бъдат застигнати от Сент Етиен, който е пети, на три точки, но и мач по-малко.

Българският нападател Димитър Бербатов започна мача като титуляр, но бе заменен в 67-ата минута на двубоя при резултат 1:0 в полза на домакините.

Резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Бернардо Силва се възползва от грешка в отбраната на Рен, открадна топката и след като надбяга бранител на гостите, вкара топката покрай вратаря.

Изравнителния гол за Рен дойде само две минути преди края, а домакините нямаха време да реагират за нещо повече. Точката за гостите спечели Мамду Хабиб, който се оказа непокрит в наказателното поле след пас отдясно.

Това бе трето поредно равенство за Монако на своя „Луи II”, след хиксовете срещу Сент Етиен и Монпелие.